do góry
Pobieranie danych...

Wideoakademia księgowych i biur rachunkowych

drukuj pomniejsz czcionkę pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę

Rachunkowość Budżetowa 20/2015, data dodania: 13.10.2015

Artykuł aktualny na dzień 18-07-2018

Samorządowe jednostki budżetowe nie są podatnikami VAT – wyrok TSUE

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał 29 września 2015 r. korzystny dla gmin wyrok w sprawie C-276/14, uznając, że gminne jednostki budżetowe nie mogą być uznane za podatników podatku od wartości dodanej, ponieważ nie spełniają kryterium samodzielności. Podatnikiem VAT jest więc gmina. Ponadto TSUE odmówił rządowi polskiemu stosowania tego wyroku tylko „na przyszłość”, co otwiera gminom możliwość korzystnych korekt rozliczeń VAT. Sprawę przed TSUE wygrała gmina Wrocław, która w momencie wszczęcia sporu z fiskusem wykonywała powierzone jej zadania z pomocą 284...

(...)

Problemy z logowaniem?
Zresetuj hasło.

  • Ponad 2300 materiałów wideo
  • Tysiące materiałów powiązanych
  • Certyfikaty wiedzy

Wypełnij formularz - skontaktujemy się z Tobą.

Akceptuję regulamin z jego wszystkimi postanowieniami.
Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pomocą środków komunikacji elektronicznej od spółek Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujacych. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki Grupy INFOR PL.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie materiałów marketingowych.

Wyrażam zgodę na używanie telekomunikacyjnych urządzeń końcowych i automatycznych systemów wywołujących dla celów marketingu bezpośredniego przez spółki Grupy INFOR PL oraz podmiotów współpracujących. Oświadczenie jest niezależne od czasu korzystania z usług świadczonych przez spółki z Grupy INFOR PL.